Rozwiązania dedykowane dla Comarch ERP Optima

    MWS by CTI  
MWS by CTI to program do zarządzania magazynem, który umożliwia:
 • przyjmowanie towarów na magazyn uwzględniając dokument dostawy oraz przypisując towar do konkretnego adresu położenia na magazynie,
 • przesuwanie towarów z jednego adresu na drugi w obrębie tego samego magazynu,
 • wydawanie towarów z magazynu uwzględniając dokument dostawy oraz adres położenia, na którym towar się znajduje.
MWS Plus by CTI to moduł podstawowy rozszerzony o następujące funkcjonalności:
 • tworzenie dokumentów przyjęć na magazyn oraz dokumentu PZ do Comarch ERP Optima na podstawie dokumentu Zamówienia u dostawcy pochodzącego z Comarch ERP Optima,
 • możliwość częściowego przyjmowania na magazyn na podstawie dokumentu ZD z Comarch ERP Optima,
 • tworzenie dokumentów wydań towarów z magazynu oraz dokumentu WZ do Comarch ERP Optima na podstawie dokumentu Rezerwacji odbiorcy pochodzącego z Comarch ERP Optima,
 • możliwość częściowego wydania z magazynu na podstawie RO z Comarch ERP Optima,
 • przesuwanie towarów z jednego magazynu na drugi - automatyczne tworzenie się dokumentu MM,
 • tworzenie dokumentu RW oraz wydania bezpośrednio z kolektora.


Filmy demonstracyjne:

 • Zarządzanie Magazynem - Wizualizacja

 • (kliknij podwójnie aby otworzyć w pełnym oknie)


 • Prezentacja programu

 • (kliknij podwójnie aby otworzyć w pełnym oknie)


  Program jest w pełni zintegrowany z Comarch ERP Optima. Tworzy on dokumenty magazynowe (np. przyjęcie na magazyn, wydanie z magazynu), które są powiązane z dokumentami handlowymi z OPTIMY. Program pozwala kontrolować ilość, która fizycznie znajduje się na magazynie z ilością magazynową z OPTIMY.

  Program może współpracować z dodatkową aplikacją na kolektor. Magazynierzy na podstawie dostawy tworzą dokumenty przyjęć na magazyn, które zawierają informacje o dokumencie dostawy oraz adresach położeń wszystkich towarów z dostawy. Przy wydaniu tworzone są dokumenty wydań z magazynu - magazynierzy mają podgląd z jakiej dostawy oraz z jakiego położenia na magazynie wydać towar. Wszystkie te operacje wykonywane są z kolektora danych.

  W skład systemu do zarządzania magazynem wchodzi również graficzna wizualizacja, która przedstawia zajętość poszczególnych miejsc na magazynie. W łatwy sposób można wyszukać gdzie znajduje się dany towar bądź co znajduje się w wybranym miejscu (lokalizacji na magazynie).

  Wizualizacja zawsze przedstawia rzeczywiste dane (po przyjęciu lub wydaniu towarów czy zmianie lokalizacji), co zdecydowanie ułatwia i przyśpiesza pracę na magazynie.

  Plan magazynu jest wczytywany z pliku graficznego, dzięki czemu w programie może być widoczne idealne odwzorowanie rzeczywistego magazynu. Również obszary, a także wszystkie miejsca na magazynie można ułożyć tak, jak ma to miejsce w fizycznym magazynie.

  MWS umożliwia wydawanie towarów z magazynu według następujących metod:
  • FIFO (pierwsze przyszło, pierwsze wyszło)
  • LIFO (ostatnie przyszło, pierwsze wyszło)
  • FEFO (pierwsze traci ważność, pierwsze wyszło)
  • Ze wskazaniem dostawy
  MWS Plus umożliwia wydanie towarów według następujących metod:
  Kontrola po zawartości Cech - Cecha MWS = Cecha Optima (niezbędny jest Handel Plus)
  • Przyjmując towar z cechami na podstawie dokumentu PZ pojawia się konieczność potwierdzenia ich w MWS podczas przyjęcia do magazynu na lokalizacje,
  • Wydając towar z magazynu na podstawie dokumentu WZ, na którym wskazane są cechy pojawia się konieczność potwierdzenia ich w MWS podczas wydania z magazynu
  Brak kontroli zawartości cech. To konfiguracja przeznaczona dla użytkowników, którzy nie obsługują magazynu przy wykorzystaniu partii dostaw i cech towarów.
  W zależności od wybranej metody za pomocą programu należy wydawać towary z konkretnych przyjęć, które zostaną wskazane zgodnie z wybraną metodą wydania.

  Za pomocą programu można przyjmować i wydawać nie tylko towary jednostkowo, ale mogą one być podzielone na paczki lub złożone w opakowania zbiorcze.

  Jeżeli jeden towar składa się z kilku paczek (np. stół może składać się z trzech paczek - blat, nogi, śruby) to każdą paczkę można przyjąć do odrębnej lokalizacji, uwzględniając gabaryty lub wagę danej paczki. Podczas wydania program kontroluje, aby wydać towar kompletny, tzn. wszystkie jego paczki, które zostały przyjęte w tej samej dostawie.

  W przypadku, gdy towar jest w opakowaniu zbiorczym (np. na palecie) można na magazyn przyjąć całe opakowanie zbiorcze, czytając tylko raz kod opakowania. Analogicznie wyglądają wydania - podczas wydawania z magazynu całego opakowania zbiorczego wystarczy sczytać tylko kod opakowania, co w znaczący sposób ułatwia i przyśpiesza pracę na magazynie.   Galeria:

  Skontaktuj się z nami

   

  CENTRUM TECHNOLOGII INFORMATYCZNEJ
  Zygmunt Wilder
  44-100 Gliwice ; ul. Jałowcowa 35 ; NIP: 631-190-72-77
  Tel/Fax 32 279 02 84 ; biuro@cti.org.pl ; www.cti.org.pl

  Design and programming (c) 2005