Rozwiązania dedykowane dla Comarch ERP Optima

    Automaty  
Moduły dedykowane do Comarch ERP Optima automatyzujące procesy m.in. handlowe, rozliczeniowe czy magazynowe. Automatyczne przetwarzanie dokumentów daje firmom zajmującym się handlem i nie tylko nowe okazje do obniżania kosztów i podnoszenia swojej efektywności. Zachęcamy do zapoznania się z poniższą ofertą modułów.

Automatyczne rozliczenie płatności (funkcja dodatkowa) - proces ten po uruchomieniu (wywołaniu przez użytkownika) uruchamia okno w Comarch ERP Optima, w którym wybierany jest parametr odpowiedzialny za rozliczenie. Program szuka faktur i rozlicza je z zapisem kaso bankowym. Informacja o rozliczonych fakturach zostaje zapisana do pliku.
Automatyczna kompletacja - rozwiązanie przeznaczone dla firm prowadzących sprzedaż produktów które trzeba kompletować ze składników. Rozwiązanie jest zintegrowane z Comarch ERP Optima, na podstawie zamówień od klientów (Rezerwacje Odbiorcy) automatycznie przeprowadza kompletację na podstawie domyślnej receptury. Dokument kompletacji SPA PWP powstaje na maksymalną możliwą ilość wynikającą ze stanu magazynowego składników, na które powstaje dokument RWS. Dodatkowo po przeprowadzonej kompletacji dokument RO wiąże się z dokumentem PWP dzięki czemu można w każdej chwili zobaczyć np. ile produktów zostało już z danego zamówienia skompletowanych. Istotnym elementem rozwiązania jest też to, że zamówienia do procesu są brane metodą FIFO, dzięki czemu kompletacja odbywa się po kolei.

Jeśli chcesz zautomatyzować proces kompletacji produktów w systemie Comarch ERP Optima w swojej firmie nie zwlekaj, zautomatyzuj ten proces już dziś!
Automatyczne przetwarzanie dokumentów - bardzo dobrze wiemy, że procesowanie nawet niewielkiej ilości dokumentów może spędzić sen z powiek. Mechanizm Automatycznego Przetwarzania Dokumentów handlowo-magazynowych to przede wszystkim brak jakichkolwiek błędów i pomyłek podczas realizacji określonej drogi dokumentów w programie handlowym ERP OPTIMA.

Zaoszczędzony czas pozwoli na zajęcie czasu innymi czynnościami, na które na co dzień nie było czasu, z tego właśnie konkretnego powodu. A może po prostu chcesz odpocząć, bo zazwyczaj nie ma możliwości?

Nasz program to zdecydowanie ogromna pomoc przedsiębiorcy w codziennych działaniach.

mecha Nie będzie potrzeby, aby ręcznie realizować każdy dokument osobno, ponieważ odpowiednia konfiguracja i zdecydowane uwarunkowanie każdego procesu, umożliwia szybkie i wolne od błędów zrealizowanie dokumentów - zaczynając od zamówienia Twojego klienta, aż do wydania z magazynu nawet w 30 sekund! Jesteśmy pewni, że nastąpi ten moment, w którym Ty i Twoje przedsiębiorstwo nie będziecie mogli rozstać się z Automatyzacją Procesów.
  Dostępne automatyzacje:
 • Rezerwacja odbiorcy do Faktury Sprzedaży
 • Faktura Proforma do Faktury Sprzedaży
 • Faktura Sprzedaży do Wydania Zewnętrznego
 • Faktura Proforma do Rezerwacji Odbiorcy
 • Rezerwacja Odbiorcy do Faktury Proforma
 • Rezerwacja Odbiorcy do Paragonu
 • Rezerwacja Odbiorcy wewnętrzna do Przesunięcia międzymagazynowego
 • Faktura Proforma do Faktury Zaliczkowej
 • Rezerwacja Odbiorcy do Wydania Zewnętrznego
 • Faktura Proforma do Wydania Zewnętrznego
 • Wydanie Zewnętrzne do Faktury Sprzedaży
 • Wyciąganie dokumentów z Bufora
 • Fiskalizacja paragonów na drukarce fiskalnej (drukarka skonfigurowana po stronie Comarch ERP Optima)
 • Wydanie Zewnętrzne do Paragonu
 • Paragon do Wydania Zewnętrznego
 • Faktura sprzedaży do Przyjęcia Wewnętrznego

Generowanie faktury zakupu na podstawie faktury sprzedaży - proces ten polega na zautomatyzowaniu tworzenia się faktury zakupu w jednej bazie Comarch ERP Optima na podstawie faktury sprzedaży w innej bazie Optimy. Dotyczy to zazwyczaj firm powiązanych. W przypadku gdy jedna firma wystawi fakturę na sprzedaż i kontrahent będzie zgodny ze zdefiniowanym w procesie kodem to w innej bazie Comarch ERP Optima automatycznie zostanie wprowadzona faktura zakupu.

Multipleksacja towarów w różnych bazach danych Optimy to proces który przy wprowadzeniu nowego towaru w jednej bazie danych Optimy automatycznie zakłada taki sam towar w innej bazie Optimy. Wykonuje również automatyczną modyfikację takiego towaru przy jego zmianie. Proces zazwyczaj jest wykorzystywany w firmach powiązanych gdzie jedna może zajmować się produkcją lub importem towaru, a spółka powiązana (spółka córka) odsprzedażą tego towaru do klienta końcowego. W tym przypadku zazwyczaj stosuje się jeszcze automatyczny proces generujący fakturę zakupu na podstawie faktury sprzedaży.
Moduł SQL SMS umożliwia wysyłanie powiadomień SMS o zdarzeniach w systemie, jest zintegrowany z bazami MS SQL, takimi jak Comarch ERP Optima i Comarch ERP XL. Funkcjonalności modułu obejmują tworzenie wielu szablonów wiadomości na podstawie zapytań MS SQL, masowe wysyłanie do wielu użytkowników, łatwą integrację z bramką SMS i automatyzację wysyłki. Moduł ten pozwala także na zarządzanie zadaniami oraz dostęp do pełnej historii i logów.
Moduł do Comarch ERP Optima, który na podstawie Receptury towaru złożonego i ilości posiadanych towarów (surowców) nadaje atrybut z ilością możliwych do złożenia towarów złożonych. Rozwiązanie to jest wykorzystywane między innymi do przekazywania informacji o takim stanie do sklepu internetowego.
Automatyczne rozliczenie płatności z pliku - proces ten po uruchomieniu (wywołaniu przez użytkownika) automatycznie łączy nierozliczone płatności na kontrahentach, pracownikach lub urzędach. Proces ten w zależności od opcji wykonuje łączenie uwzględniając kwoty, termin, opis przelewu. Po wykonaniu operacji zapisuje log z wykonanymi operacjami. Struktury obsłużonych typów plików - Allegro, DHL, Inpost, DPD, NG iMoje, PayPal, PayU, InpostXSL, eBay, P24_PayU, Przelewy24, Empic, Wapro, Paynow.

 • Instrukcja
 • Windykator to program przeznaczony jest dla firm handlowo-usługowych pracujących na programie Comarch ERP Optima. Zadaniem programu jest zautomatyzowanie procesu powiadamiania klienta (dłużnika) o zbliżających się i przekroczonych terminach zapłat za faktury, oraz generowanie i wysyłanie ponagleń zapłaty za pośrednictwem wiadomości e-mail.

  Windykator jest w pełni zintegrowany z systemem Optima, a to oznacza, że korzysta z bazy klientów i bazy zobowiązań systemu Optima dzięki czemu dane o zadłużeniu kontrahentów są pewne i precyzyjne. Program po wstępnym skonfigurowaniu działa automatycznie i sam wie kiedy i kogo powiadamiać. Efektem jest to, że windykacja jest dużo szybsza i bardziej efektywna, a przez to zdecydowanie tańsza.

   Film demonstracyjny:

   (kliknij podwójnie aby otworzyć w pełnym oknie)
   Dzięki aplikacji otrzymujemy możliwość:
  • zautomatyzowanie procesu wysyłania e-mail o zbliżającym się terminie płatności za faktury,
  • wysyłanie ponaglenia zapłaty według indywidualnych ustawień użytkownika (liczba dni przed terminem płatności i po jego upływie),
  • wysyłanie sms'ów z treścią przypominającą o płatności faktury,
  • analizowanie spłat należności za pomocą wskaźników płynności finansowej umieszczonych w programie,
  • możliwość wysyłania informacji (potwierdzenie salda) w określonym z góry terminie. Możliwe jest ustalenie terminu: codziennie, na określony dzień tygodnia, na określony dzień miesiąca, kwartał roku,
  • możliwość przypisywania różnych szablonów e-mail i SMS w zależności od kontrahenta. Możliwość przypisania np. wiadomości w językach obcych lub zaprzyjaźnionym firmom wysyłać informację w innych terminach niż standardowe. Możliwość określenia innej wiadomości dla e-mail i SMS ( dla wiadomości SMS może być znacznie krótsza),
  • umożliwia wysyłanie informacji zbiorczej o płatnościach. Możliwość skonfigurowania wiadomości tak, by program wysłał zbiorczą listę zobowiązań klienta w momencie przekroczenia terminu płatności dokumentu (liczba dni przekroczenia do ustawienia w konfiguracji ),
  • ustalenie godziny wysyłki powiadomień,
  • możliwość zmiany wysyłania informacji do wybranych kontrahentów,
  • obsługa wiadomości w formacie HTML (polskie znaki),
  • wysyłanie zbiorowych emaili w formie newslettera (informacji o promocjach, akcjach marketingowych, życzenia świąteczne itp.),
  • podpisy wiadomości w formacie HTML (grafika, kolory itp),
  • wyszukiwanie wiadomości po numerze dokumentu w historii,
  • filtry na liście kontrahentów.   Galeria:
  Masz dosyć chodzenia na pocztę? Klienci nie dostają dokumentów na czas? To już przeszłość. Skorzystaj z Automatycznej wysyłki dokumentów, a ich obieg będzie szybki i sprawny!

  Automatyczna wysyłka dokumentów to innowacyjne rozwiązanie pozwalające na elektroniczne przesyłanie dokumentów. Dzięki integracji programu Listonosz by CTI z systemem Comarch ERP Optima operator systemu otrzymuje możliwość błyskawicznego wysłania dowolnego elektronicznego dokumentu do klienta. Wysyłka odbywa się automatycznie o wskazanym przez operatora czasie. Program posiada blokadę podwójnej wysyłki, dzięki czemu każdy dokument domyślnie będzie wysłany tylko raz. Dzięki wykorzystaniu danych z kartoteki kontrahenta (adres e-mail) program sam wie, na jaki adres wysłać konkretny dokument.

   Film demonstracyjny:

   (kliknij podwójnie aby otworzyć w pełnym oknie)
   Program umożliwia wysyłanie:
  • dokumentów handlowych takich jak Faktury, Paragony, Faktury Pro-Formy i Rezerwacje odbiorców w formatach PDF
  • dokumentów magazynowych takich jak WZ, RW, WZK, RWS, MM w formie PDF
   Program przechowuje informacje takie jak:
  • czas wysłania dokumentu,
  • czas otrzymania wiadomości,
  • adres odbiorcy,
  • informację o potwierdzeniu odbioru wiadomości przez kontrahenta (opcjonalnie).   Galeria:
  Moduł OCR do DMS to technologia rozpoznawania i przetwarzania cyfrowego tekstu, która umożliwia automatyczne wykrywanie i odczytywanie danych z dokumentów. DMS (ang. Document Management System) natomiast to system zarządzający dokumentami, który pozwala przechowywać, organizować, wyszukiwać oraz udostępniać informacje znajdujące się w dokumentach w formie elektronicznej. Integracja modułu OCR z DMS pozwala na automatyzację procesów archiwizacyjnych i ułatwienie pracy z dokumentami (obieg dokumentów) w firmie.  Skontaktuj się z nami   

  CENTRUM TECHNOLOGII INFORMATYCZNEJ
  Zygmunt Wilder
  44-100 Gliwice ; ul. Jałowcowa 35 ; NIP: 631-190-72-77
  Tel/Fax 32 279 02 84 ; biuro@cti.org.pl ; www.cti.org.pl

  Design and programming (c) 2005