Rozwiązania dedykowane dla Comarch ERP Optima

    Rozliczenia NFZ by CTI  
Rozliczenia NFZ by CTI jest dodatkiem do programu Comarch ERP Optima i jest on przeznaczony dla firm otrzymujących refundację z NFZ za sprzedany sprzęt ortopedyczny. Refundacje udzielane są zgodnie ze specjalną tabelą wg wartości procentowej przyznanej przez NFZ.

Rozwiązanie to pozwala na wyliczanie kwoty refundowanej na podstawie informacji zawartych w kartotece towarowej programu Comarch ERP Optima i umieszczanie jej na wydrukach faktur.

Poniżej umieszczony został zrzut ekranu, który przedstawia atrybut towaru o nazwie KOD SRODKA z informacją dotyczącą stopnia refundacji danego towaru przez NFZ.Dodatkowo dzięki temu rozwiązaniu program Optima rozdziela płatności na płatne przez pacjenta i płatne przez poszczególne placówki NFZ co umożliwia dokładne śledzenie należności.

Dzięki naszemu rozwiązaniu istnieje również możliwość takiego skonfigurowania programu księgowego Optima, by system odpowiednio księgował dokumenty handlowe podlegające refundacji. Przy tworzeniu faktury sprzedaży w zakładce Płatności dostępny jest podział naliczonej kwoty na gotówkę uiszczoną przez klienta, oraz należność pozostającą po stronie NFZ.

 

CENTRUM TECHNOLOGII INFORMATYCZNEJ
Zygmunt Wilder
44-100 Gliwice ; ul. Jałowcowa 35 ; NIP: 631-190-72-77
Tel/Fax 32 279 02 84 ; biuro@cti.org.pl ; www.cti.org.pl

Design and programming (c) 2005